فلزیاب ها چه کاربرد هایی دارند؟Posted by On

فلزیاب ها

کاربرد های فلزیاب ها

فلزیاب ها از میدان های الکترومغناطیسی برای تشخیص حضور اشیاء فلزی استفاده می کنند. آنها در انواع مختلفی از مدل های پیاده روی، دست، و وسایل نقلیه وجود دارد که برای جستجوی کارکنان برای وسایل فلزی پنهان در ورودی ها به فرودگاه ها، مدارس عمومی، دادگاه ها و سایر فضاهای نگهداری استفاده می شود؛ برای شکار مین های زمینی، مصنوعات باستانی و غیره؛ و برای شناسایی اشیاء پنهان یا ناخواسته فلزی در صنعت و ساخت و ساز. فلزیاب ها اشیاء فلزی را شناسایی می کنند، اما آنها را تصویر نمی کنند. برای مثال، یک اسکنر چمدان اشعه ایکس به عنوان یک فلزیاب محسوب نمی شود، زیرا تصاویر اشیاء فلزی را به جای تشخیص حضور آنها تنها می دانند.

فلزیاب ها از الکترومغناطیس در دو روش اساسا متفاوت، فعال و غیر فعال استفاده می کنند. (۱) روش های تشخیص فعال برخی از فضاهای تشخیص را روشن می کنند – برای مثال باز کردن یک پورتال پیاده روی، یا فضا به طور مستقیم در مقابل واحد دستی – با یک میدان الکترومغناطیسی متغیر زمان. انرژي كه از فضاي تشخيص منعكس شده يا عبور مي كند تحت تأثير حضور مواد هدايت شده در آن فضا است.فلزیاب با اندازه گیری این اثرات، فلز را تشخیص می دهد. (۲) روش های تشخیص منفعل فضای تشخیص روشن نیست، اما از این واقعیت استفاده می کنند که هر فضای تشخیص غیر اشباع، از طریق طبیعی طبیعی زمین.

                                                                                   فلزیاب ها

میدان مغناطیسی. اشیاء فرومغناطیس که از طریق فضای تشخیص حرکت می کنند باعث تغییرات موقت، اما قابل تشخیص در این میدان طبیعی می شوند. (اشعه های فرومغناطیسی از فلزات مانند آهن ساخته شده اند که قادر به مغناطیسی هستند؛ بسیاری از فلزات مانند آلومینیوم انجام، اما فرومغناطیس نیستند و نمی توانند با استفاده از ابزار منفعل شناسایی شوند.)

 فرودگاه

طیف وسیعی از فلزیاب ها. فلزیاب های پیاده روی یا پورتال در فرودگاه ها، ساختمان های عمومی و تاسیسات نظامی رایج هستند. پورتال های آنها با دو کویل بزرگ یا آنتن های حلقه ای، یک منبع و یک فلزیاب دیگر هستند. امواج الکترومغناطیسی (در این مورد امواج رادیویی کم فرکانس) از طریق کویل منبع به فضای تشخیصی منتشر می شوند. هنگامی که میدان الکترومغناطیسی موج منتقل شده روی یک شیء هدایت می شود، جریان های گذرا روی سطح جسم ایجاد می کند؛ این جریانها، به نوبه خود، امواج الکترومغناطیسی را منتشر می کنند. این امواج ثانویه توسط کوئل تشخیص داده می شود.

فلزیاب های دستی

فلزیاب های دستی. فلزیاب ها به اندازه کافی کوچک به دست می آیند اغلب در ایستگاه های بازرسی امنیتی برای محلی سازی اشیاء فلزی که حضور آنها توسط یک سیستم پیاده روی شناسایی شده است استفاده می شود. برخی از واحدهای طراحی شده توسط یک اسکندر عتیقه برای اشیاء فلزی در زمین (مانند ناخن، تغییر سست، مین های زمینی) طراحی شده اند. همه این دستگاه ها بر روی تغییرات یک اصل فیزیکی همانند فلزیاب راه رفتن عمل می کنند، یعنی آنها میدان های الکترومغناطیسی متفاوت را منتشر می کنند و برای امواج که از اشیاء هدایت می شوند گوش می دهند. برخی از مدل های جستجوی زمین بیشتر زمینه های برگشتی را تجزیه می کنند تا فلزات متداول متفاوتی را از یکدیگر جدا کنند. فلزیاب ها ی دستی برای مدت طولانی برای جستجوی مین های زمینی مورد استفاده قرار می گیرند؛ با این حال، مین های زمینی مدرن اغلب از پلاستیک ساخته می شوند تا از این مقیاس ارزان و واضحی جلوگیری شود. فن آوری های جدید، به ویژه تجزیه و تحلیل فعال سازی نوترون و رادار نفوذ زمینی، برای جستجوی مین های غیر مادری توسعه می یابد.

برای مطالعه کاربرد طلایاب کلیک کنید.

                                                                           فلزیاب ها

فلزیاب گرادیان

فلزیاب گرادیان. فلزیاب گرادیوم سیستم های منفعل هستند که از اثر حرکت اشیاء فرومغناطیس در میدان مغناطیسی زمین بهره می گیرند. یک گرادیوم ساز یک ابزار است که شیب را اندازه گیری می کند – تفاوت بین دو نقطه در یک میدان مغناطیسی. هنگامی که یک جسم فرومغناطیسی از طریق یک میدان تشخیص فلزی گریدومتر حرکت می کند، باعث اختلال موقت در میدان مغناطیسی زمین می شود و این اختلال (اگر به اندازه کافی بزرگ است) شناسایی شود. فلزیاب های گرادیادی معمولا از دستگاه های پیاده روی استفاده می کنند، اما همچنین می توانند بر روی وسیله نقلیه مانند یک ماشین پلیس نصب شده و هدف آنها تشخیص سلاح های فرومغناطیس (مثلا اسلحه) توسط افراد نزدیک به وسیله نقلیه باشد. فلزیاب های گرادیادی محدود به تشخیص اشیاء فرومغناطیسی هستند و بنابراین برای شرایط امنیتی مناسب نیستند، در حالی که احتمال دارد که یک evader از سیستم به دسترسی به سلاح های غیر فرومغناطیس دسترسی پیدا کند.

پورتال تصویربرداری مغناطیسی. پورتال تصویر برداری مغناطیسی یک فناوری نسبتا جدید است. مانند سقوط های سقفی از طریق فلزیاب ها، فضای تشخیص آن را با امواج الکترومغناطیسی رادیویی روشن می کند؛ با این حال، با استفاده از تعدادی از آنتن های کوچک مرتب شده حلقه ای در اطراف پورتال خود را، اشاره به داخل. هر یک از این آنتن به نوبه خود به آنتنها در قسمت دور آرایه منتقل می شود؛ هر آنتن هر زمانی که فرستاده نمی شود، به عنوان گیرنده عمل می کند.

اسکن کامل از فضای تشخیص می تواند در زمانی که فرد برای پیاده روی از طریق پورتال طول می کشد، انجام شود. با استفاده از تکنیک های محاسباتی که از محاسبه توموگرافی محوری (CAT) اسکن شده است، یک تصویر خام از شخص (یا شی دیگر) در داخل پورتال محاسبه و نمایش داده می شود. پورتال تصویربرداری مغناطیسی ممکن است برای بعضی از اهداف به جای یک سیستم تصویربرداری به عنوان یک فلزیاب طبقه بندی شود؛ زیرا تصویر دقیق از شیء فلزی شناسایی نشده است، اما تنها محل و اندازه تقریبی آن را نشان می دهد.

برای خرید فلزیاب اورجینال کلیک کنید.

فلزیاب های  فرودگاه کاملا به فلزات حساس هستند، این شامل کاشت های فلزی است که ممکن است در داخل بدن قرار داشته باشند. دستگیره های کمربند، زنجیرهای کلیدی و کفش های ضد زنگ فولاد ممکن است این فلزیاب ها حساس را تنظیم کنند. بسیاری از ایمپلنت های ارتوپدی که معمولا استفاده می شوند نیز ممکن است از فلزیاب ها استفاده کنند.

اغلب مواد ارتوپدی کاشته شده شامل فولاد ضد زنگ، کروم کبالت و تیتانیوم است. انواع مختلفی از فلزیاب ها به روش های مختلف کار می کنند، اما فلزیاب های جدید نمایشگاه فرودگاه، بیماران را با این ایمپلنت های فلزی شناسایی می کنند.

دسته‌بندی نشده

راشدAuthor posts

مدیریت فلزیاب طلاجویان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *